Proroctwa dotyczące wybuchów wulkanów nawet w tych najmniej spodziewanych miejscach na świecie przekazane w Księdze Prawdy.
Fragmenty z Orędzi na temat wybuchów wulkanów
Jezus: „Dzieci, jeśli wystarczająco wielu ludzi nie będzie mogło pozostać na prawdziwej drodze, to nie będzie możliwe uniknięcie oddziaływania kary. Ponieważ to wtedy Bóg Ojciec powstanie, aby powstrzymać grzeszników od zniszczenia Jego stworzenia i Jego dzieci. Rozpęta trzęsienia ziemi w skali nigdy dotąd niedoświadczanej, wulkany w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach, a ziemia zostanie rzucona jak statek na wzburzone wody, bez kotwicy trzymającej go w jednym miejscu.” (z Orędzia z niedzieli, 3 lipca 2011 roku, godz. 18.30).
Jezus: „Nigdy nie obawiajcie się burz, trzęsień ziemi, tsunami, powodzi, wulkanów i fali upałów, które spadną na świat, aby pomóc zatrzymać antychrysta i jego armię. Moi wyznawcy będą bezpieczni, wiedząc o tym, co czeka ich w Nowym Raju, który nastanie, gdy Niebo i ziemia zespolą się w jedno. Te rzeczy muszą się wydarzyć. Nie mogą zostać zatrzymane, ponieważ zostały przepowiedziane. Te wydarzenia, Moje dzieci, będą jednak krótkotrwałe. ” (z Orędzia z niedzieli, 2 stycznia 2011 roku, godz. 21.45).
Jezus: „Moja umiłowana córko, oczyszczenie, którego ludzkość dozna poprzez wojny, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, tsunami, fale upałów i błotne lawiny, dalej trwa – z powodu ludzkich grzechów. Tylko ci, którzy zwrócą się do Mnie, swojego Boskiego Zbawiciela i swojego Stwórcy, Mojego Ojca, waszego Ojca, mogą zostać uratowani. Nigdy nie patrz na Mojego Ojca z lękiem, bo On kocha wszystkie Swoje dzieci. Ale ześle ?karę na tych, którzy nie chcą uznać Jego Istnienia. Jego cierpliwość się teraz kończy, gdy dalej trwa zło, brak wiary i obsceniczna miłość własna ludzi.” (z Orędzia z soboty, 11 marca 2011 roku, godz. 15.30).
Jezus: „Moja szczerze umiłowana córko, objawienie dane ci 18 marca 2011 roku o północy, że w maju nastąpi wybuch wulkanu w Islandii, spełniło się teraz. Może się zastanawiasz, dlaczego byłaś tak wstrząśnięta, kiedy stało się to, co zostało przepowiedziane. Tak więc wytłumaczę ci to. Choć większość twoich wątpliwości dotyczących tego, że prawdziwie się z tobą porozumiewam, została rozwiana, wciąż jeszcze był w tobie lęk, że nie rozeznajesz poprawnie tych proroctw. Musisz teraz powstać z pewnością siebie i pozwolić Mi uspokoić twoje lęki. Idź naprzód i bez wahania publikuj inne wydarzenia, które ci objawiłem. Gdy będziesz to czynić, więcej ludzi zrozumie, że to Jestem Ja, Jezus Chrystus, Kto zasługuje teraz na uwagę, która jest niezbędna, by pomóc ratować dusze.” (z Orędzia z niedzieli, 22 maja 2011 roku, godz. 14.30).
Poniższe wiadomości z portali informacyjnych pokazują, że między innymi od listopada 2020 roku wybuchy wulkanów następują częściej i w mniej spodziewanych miejscach na świecie. Lista wiadomości będzie regularnie aktualizowana.
Wpisy z wiadomościami ze świata idą chronologicznie od najstarszych do najnowszych.
To będzie największa ewakuacja w historii Włoch. Przed erupcją Wezuwiusza ucieknie milion ludzi
Władze włoskiego Neapolu mają wreszcie plan ewakuacji przeszło miliona mieszkańców, gdyby doszło do nagłej erupcji górującego nad miastem wulkanu Wezuwiusz. Nikt nie chce powtórki sprzed blisko 2 tysięcy lat, gdy osady u podnóży wulkanu zostały zmiecione z powierzchni ziemi.
Wulkan Kilauea wyprodukował tyle lawy, że można nią wypełnić aż 22 Stadiony Narodowe
styczeń 2021
Największa od 3 lat erupcja wulkanu Kilauea na Hawajach nie ustaje. Wulkan wyrzucił z siebie jezioro lawy, którym można by wypełnić aż 22 Stadiony Narodowe w Warszawie. Unoszące się wyziewy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt oraz wpływają na jakość plonów.
Tysiące ludzi uciekło przed potężną erupcją wulkanu, który wyprodukował olbrzymie ilości popiołów
Na Indonezji doszło do bardzo silnej erupcji wulkanu, który drzemał przez ostatnich 8 lat. Góra wyprodukowała znaczne ilości popiołów, które zaczęły opadać na okoliczne miejscowości. Konieczna okazała się masowa ewakuacja mieszkańców.
Dzieje się coś niepokojącego. Wybucha wulkan za wulkanem, a ziemia mocno się trzęsie
grudzień 2020
W ostatnim czasie na świecie notuje się wzmożoną aktywność wulkaniczną i sejsmiczną. Niemal w tej samej chwili doszło do erupcji wulkanów w Indonezji, Japonii, Nikaragui i we Włoszech. Tymczasem silne wstrząsy nawiedziły Alaskę, Rosję, Chile, Argentynę i Ocean Południowy.
Silna erupcja wulkanu Etna na włoskiej Sycylii. Fontanny lawy i chmura popiołów
grudzień 2020
Etna to największy wulkan Europy i zarazem najbardziej aktywny. Jego erupcje w ostatnim czasie nasilają się, co może oznaczać, że zbliża się jeszcze potężniejszy wybuch, który może stanowić zagrożenie dla mieszkańców okolicznych miejscowości.
Przebudziły się kolejne wulkany, a niebawem uaktywnić się mogą następne, pierwszy raz od setek lat
grudzień 2020
Na początku grudnia przebudziło się wiele wulkanów, a w ostatnich dniach kolejne. Naukowcy ostrzegają, że ziemia nietypowo drży w pobliżu tych najbardziej niebezpiecznych gór, które również mogą się uaktywnić, pierwszy raz od setek, a nawet tysięcy lat.
Wybuchł kolejny wulkan, który drzemał od ponad 40 lat. Życie tysięcy ludzi jest zagrożone
styczeń 2021
Nie tylko włoska Etna wybuchła, gdy witaliśmy 2021 rok. Dołączył do niej również karaibski wulkan La Soufrière, który drzemał od ponad 40 lat. Tysiące ludzi może zostać ewakuowanych w każdej chwili. Tymczasem wkrótce może wybuchnąć kolejny wulkan, jeszcze groźniejszy.
Wybuchł wulkan Merapi, w rejonie którego mieszkają setki tysięcy ludzi. Rozpoczęła się ewakuacja
7 stycznia 2021
Właśnie nastąpiła 7 stycznia 2021 roku erupcja wulkanu, którego podnóża są gęsto zaludnione. Jeśli wyrzuci z siebie olbrzymie ilości lawy i popiołów, mogą one zagrozić nawet kilku milionom ludzi. Historia jego erupcji jest porażająca, to zmiecione z powierzchni ziemi wioski i setki ofiar.
Budzą się i wybuchają kolejne wulkany, a ziemia nieustannie się trzęsie. Co się dzieje?
Od kilku dni trwa kolejny znaczny wzrost aktywności wulkanicznej i sejsmicznej na świecie. Budzą się i wybuchają kolejne wulkany, niektóre drzemiące od setek lat. Mieszkańców trzech krajów nękają całe serie silnych trzęsień ziemi. Co się dzieje?
3 marca 2021
Wulkan Pacaya w Gwatemali
7 marca 2021
Wulkan Etna we Włoszech
6 marca 2021
Wulkan Sangay w Ekwadorze
2 marca 2021
Wulkan Sinabung na Indonezji
Wulkan Sinabung w Indonezji wybuchł w środę (27 lipca 2021), wyrzucając w niebo ogromną chmurę dymu i popiołu
Lokalna agencja geologiczna podała, że erupcja wulkanu w prowincji Sumatra Północna trwała około 12 minut, a pył wulkaniczny osiągnął wysokość 4,5 km.
6 marca 2021
Wulkan Keilir na Islandii
Wulkan Pinatubo na Filipinach
Od 20 stycznia 2021 odnotowano w sumie ponad 1,7 tysiąca wstrząsów ziemi.
Naukowcy właśnie podnieśli zagrożenie ze strony wulkanu Pinatubo na Filipinach, który drzemie od 30 lat, z zerowego do pierwszego stopnia w 4-stopniowej skali.
Archiwalne nagranie z wybuchu sprzed 30 lat
Wulkan Taal na Filipinach
Na Filipinach wciąż nie doszło do powrotu ludności do swych domów u podnóży wulkanu Taal, który po rocznym uspokojeniu znów zaczyna się zbierać do erupcji. Naukowcy spodziewają się tego po całej serii wstrząsów ziemi oraz rosnącej temperaturze wody w wypełniającym kalderę jeziorze.
Sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ może dojść do powtórki z 1965 roku. Zginęło wówczas ponad 5 tysięcy osób, które nie zdołały na czas opuścić stoków wulkanicznych.
Wulkany La Soufrière i Pelée na Karaibach
Na Karaibach, w wyspiarskim kraju Saint Vincent i Grenadyny, po 42-letnim uśpieniu budzi się wulkan La Soufrière. Kontynuowana jest erupcja wylewna, w wyniku której rośnie kopuła lawowa. Okoliczni mieszkańcy pozostają w gotowości do ewakuacji.
Nieopodal niego, na sąsiedniej wyspie Martynika, znajduje się wulkan Pelée, w rejonie którego ostatnio dochodzi do serii wstrząsów. Oba wulkany wybuchają zazwyczaj jeden po drugim.
Spektakularna erupcja wulkanu Taal. Wyglądała jak detonacja bomby. Ludzie rzucili się do ucieczki
2 lipca 2021
W czwartek (1.07) doszło do freatomagmatycznej erupcji wulkanu Taal na Filipinach. W wyniku kontaktu wypływającej magmy z wodami wypełniającego główny krater jeziora, wzniósł się pióropusz popiołów i gazów. Moment erupcji przypominał detonację potężnej bomby.
Na szczęście nikomu nic się nie stało. Od kilku dni trwa ewakuacja kilku tysięcy okolicznych mieszkańców. Znakiem do jej rozpoczęcia były znaczne emisje dwutlenku siarki, toksycznego gazu, który w 1965 roku stał się przyczyną uduszenia się tysięcy ludzi.
Rzeka lawy z islandzkiego wulkanu zbliża się do głównej drogi i oceanu. Nie można jej zatrzymać
3 lipca 2021
Wulkan Fagradalsfjall, który wybuchł 19 marca po ponad 800-letniej drzemce, dosłownie na chwilę się uspokoił. Aktywność kolejnych erupcji osłabła. Jednak zmieniło się to w ostatnich dniach. Doszło do kolejnych spektakularnych wyrzutów lawy.
Jezioro stopionej skały wulkanicznej rozrasta się, wypełniając bezodpływową dolinę Geldingadalir. Służby ustawiają wciąż to nowe blokady, które mają zatrzymać wędrującą lawę, ale na niewiele się to zdaje, bo żywioł pokonuje kolejne przeszkody.
Wybuch wulkanu w pobliżu pól naftowych. „Helikoptery wykonują loty, by zbadać skutki erupcji”
3 lipca 2021
W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do erupcji wulkanu błotnego na Morzu Kaspijskim, w sektorze narodowym Azerbejdżanu – poinformowały służby sejsmologiczne Azerbejdżanu. Erupcja spowodowała powstanie 100-metrowego słupa ognia na wodzie, niedaleko pól naftowych i gazowych. Władze zapewniają jednak, że infrastruktura naftowa nie została uszkodzona.
Lawa wymazuje z mapy miasteczka na Wyspach Kanaryjskich. Raj zmienił się w piekło [WIDEO]
21 września 2021
Erupcja wulkanu ASO w Japonii
20 października 2021
Potężna erupcja Etny we Włoszech.
23 października 2021
La Palma volcano: New lava stream reaches ocean as volcanic rocks tumble down cliff
10 listopada 2021
Niepokojąco rośnie aktywność sejsmiczna na La Palmie. Wulkan znów zaskoczył naukowców
22 listopada 2021
Czytaj więcej: https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-11-22/niepokojaco-rosnie-aktywnosc-sejsmiczna-na-la-palmie-wulkan-znow-zaskoczyl-naukowcow/
Wulkan we Włoszech na skraju erupcji. Ogłoszono stan kryzysowy i ewakuowano mieszkańców
23 listopada 2021
Na włoskim archipelagu Wysp Liparyjskich ogłoszono stan kryzysowy, ewakuowano mieszkańców i zakazano wstępu turystom w rejon wulkanu, który właśnie budzi się ze 130-letniego uśpienia. Do erupcji może dojść w każdej chwili. Groźbę stanowi lawa, popiół, a nawet tsunami.
Czytaj więcej: https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-11-23/wulkan-we-wloszech-na-skraju-erupcji-ogloszono-stan-kryzysowy-i-ewakuowano-mieszkancow/
„Może wybuchnąć w każdej chwili”. Kolejny wulkan w Europie grozi lawą, popiołami i powodziami
Kolejny wulkan w Europie może wybuchnąć w każdej chwili. Tym razem mowa o Grímsvötn, który grozi nie tylko wypływem lawy i emisją popiołów, ale również powodziami lodowcowymi stanowiącymi zagrożenie dla miejscowej ludności.
Nagła erupcja wulkanu, który 30 lat temu ochłodził klimat na Ziemi. Czy historia się powtórzy?
Mieszkańcy podnóży filipińskiego wulkanu Pinatubo donieśli o niespodziewanej erupcji. Wcześniej rejon góry nawiedzały liczne serie wstrząsów. Jest powód do niepokoju, ponieważ 30 lat temu doszło do potężnego wybuchu, który ochłodził klimat na świecie.